Słuch i smak. Muzyka na żywo w restauracji

Filharmonia smaku to miejsce, które budzi zmysły. Główną ideą działalności naszej restauracji jest, jak sama nazwa wskazuje, poddanie gości przenikającym się przyjemnym doznaniom. Z tego powodu oprócz dobrego jedzenia spotkają się Państwo u nas z oprawą muzyczną na żywo. Zespoły, które u nas goszczą umilą Państwu rozmowy i stworzą unikalny klimat podczas delektowania się naszymi popisowymi autorskimi daniami opracowanymi przez szefa kuchni.

Muzyka jest tym co nas wyróżnia na tle innych restauracji w Łodzi. Muzyka na żywo to przyjemność, na którą mogą sobie pozwolić nieliczny. My w dbałości o Państwa zadowolenie współpracujemy z artystami reprezentującymi różnorodny repertuar. Nie zamykamy się na style, dlatego oprócz muzyki klasycznej każdego wieczoru znajdą Państwo u nas nowoczesne utwory najznamienitszych artystów różnych epok i stylów.

Muzyka w restauracji w świetle naukowych faktów

Najnowsze badania prof. Charlesa Spence’a dowodzą, że muzyka potrafi zmieniać smak. To nie kubki smakowe odpowiadają za rozpoznawanie smaku, ale mózg, do którego przy pomocy neuroprzekaźników docierają informacje z kubków smakowych na temat spożywanego posiłku. Różnica może i niewielka, ale dość istotna, bo to w naszej głowie wiadomości są przetwarzane na sygnały chemiczne w postaci serotoniny, dopaminy, endorfin, a więc hormonów szczęścia zalewających naszą świadomość przyjemnymi odczuciami.

Odpowiednio dobrana muzyka stymuluje mózg i wpływa na zwiększenie intensywności smaku. Przy muzyce wolnej smak dłużej pozostaje w ustach, a przy dynamicznej cieszymy się potrawami odrobinę krócej. Z kolei muzyka klasyczna sprawia, że wino lub inny alkohol wydaje się być trunkiem o bogatszych walorach smakowych.

Jeżeli nie udało się nam Państwa przekonać co do prawdziwości powyższych stwierdzeń, to zapraszamy do Filharmonii smaku w Łodzi, gdzie będą mogli Państwo na własnej skórze przetestować, jak muzyka wpłynie na odczuwanie smaku serwowanych przez nas potraw.