Jak zaplanować romantyczną kolację?

Jest wiele okazji do tego, aby spędzić romantyczny wieczór tylko we dwoje. Rocznica pierwszej randki, urodziny partnera lub partnerki, awans w pracy czy inne ważne wydarzenie w życiu to najczęstsze powody, dla których dwoje zakochanych w sobie osób chce spędzić ze sobą czas w wyjątkowych okolicznościach. Wtedy najczęściej pojawia się dylemat, gdzie zorganizować kolację dla swojej drugiej połowy, aby ten wieczór ją oczarował i na długo pozostał w pamięci. Najlepiej wybrać się do romantycznej restauracji, gdzie przy smakowitym daniu i w eleganckim wnętrzu będziecie mieć szansę na podgrzanie atmosfery w związku.

Recepta na romantyczną kolację we dwoje

Przede wszystkim osoba organizująca taką kolację powinna zadbać o wybór odpowiedniego miejsca spotkania. W Łodzi na szczególną uwagę zasługuje romantyczna restauracja Filharmonia Smaku, gdzie można liczyć nie tylko na smakowite dania autorskiej kuchni, ale również miłą obsługę i kameralną atmosferę. Co więcej, jest to jedna z nielicznych restauracji z muzyką graną na żywo, co dodatkowo wpływa na romantyczny nastrój w lokalu. Podczas romantycznej kolacji miejsce musi być wyjątkowe. Wnętrza powinny być eleganckie, a jednocześnie przytulne. Im lepiej dobrany lokal, wyższa jakość potraw i milsza obsługa, tym piękniejsze wspomnienia. Warto też nieco wcześniej dokonać rezerwacji stolika. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że udając się do danej restauracji, na pewno będzie czekać na was przygotowane miejsce.

Co jeść i pić podczas romantycznej kolacji?

Chociaż restauracje serwujące kuchnię orientalną, np. hinduską czy japońską, są bardzo popularne, podczas romantycznego wieczoru sugerujemy wybór kuchni europejskim w nieco bardziej eleganckim wydaniu. Przykładowo, w Filharmonii Smaku serwowane są potrawy przygotowywane w wersji fusion przez doświadczonego i uznanego szefa kuchni. Jakość tych dań jest bardzo wysoka nie tylko ze względu na umiejętności kucharza, ale również za sprawą najwyższej jakości produktów regionalnych. Do tego lampka wyśmienitego wina i wieczór na pewno będzie udany!