Business lunch to nie tylko biznesowe rozmowy, ale i smaczny posiłek

Business lunch to spotkanie, podczas którego bardziej lub mniej ważne sprawy biznesowe załatwiane są przy smacznym posiłku. Wbrew pozorom bardzo ważne jest nie tylko to, z kim spotykamy się na lunch biznesowy, ale również gdzie i co podawane jest na stół. Dobór odpowiedniej restauracji w dużej mierze może wpłynąć na pomyślność spotkania.

 

W jakim celu umawiamy się na business lunch?

Business lunche mają charakter zawodowy, ale zwykle stanowią dość luźne spotkania z kontrahentami, partnerami biznesowymi czy potencjalnymi klientami. Nie zawsze mamy coś konkretnego do załatwienia, niekiedy umawiamy się na spotkanie podczas lunchu, aby podtrzymać relacje biznesowe, zaprezentować nową ofertę czy podsumować bieżące działania. Niejednokrotnie business lunche stanowią kolejny etap rozmowy kwalifikacyjnej na wysokie stanowiska.

W każdym z tych przypadków jest to raczej dość luźne spotkanie. O ile w gabinecie prezesa czy na sali konferencyjnej musimy zachować pewien fason, o tyle podczas lunchu możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody i naturalności.

Business lunch to przede wszystkim rozmowa i nie zawsze wyłącznie na tematy związane z interesami. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby na miejsce spotkania wybrać lokal, w którym będziemy mieć odpowiednie warunki do spokojnej wymiany zdań.

 

Gdzie zorganizować business lunch?

Jak już zostało wspomniane, na business lunch warto wybrać miejsce sprzyjające rozmowie. Chociaż samo spotkanie ma dość luźny charakter, warto zaprosić swojego gościa do eleganckiej, kameralnej restauracji, w której będziemy mieć okazję spokojnie pokonwersować.

Oczywiście nie należy zapominać też o tym, że lunch wiąże się z jedzeniem. Menu ma ogromne znaczenie. Smaczny posiłek i miła atmosfera sprzyjają załatwianiu nawet najbardziej zawiłych kwestii biznesowych. Jeśli nie znamy dokładnych preferencji kulinarnych naszego rozmówcy, warto zaprosić go do restauracji z kuchnią międzynarodową, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Dania powinny być smakowicie przygotowane i gustownie podane. W ten sposób zrobimy na naszym rozmówcy dobre wrażenie.